Polskie Towarzysktow Laryngektomowanych
     
317gj9c.png

W 1987 r. z inicjatywy grupy lekarzy z Kliniki Otolaryngologii Akademii Medycznej w Bydgoszczy utworzony został Klub Laryngektomowanych. Wskutek ogromnego zainteresowania chorych po laryngektomii przekształcono go w Polskie Towarzystwo Laryngektomowanych o zasięgu krajowym z siedzibą w Bydgoszczy. W 1991 PTL zostało wpisane w Krajowym Rejestrze Sądowym.
W grudniu 2005 roku siedzibę Polskiego Towarzystwa Laryngektomowanych przeniesiono z Bydgoszczy do Opola, a w czerwcu 2008 roku do Zabrza.
Polskie Towarzystwo Laryngektomowanych Oddział Gdańsk zostało wpisane do KRS w 2001. Siedzibą Oddziału Gdańskiego PTL od roku 2007 jest miasto Gdynia. Urząd Miasta udostępnił salę w Gdyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych na prowadzenie szkółki nauki mowy zastępczej. Z nauki mowy korzystają mieszkańcy Gdyni, jak również mieszkańcy całego Województwa Pomorskiego. Współpraca z Samorządami poszczególnych miast a Oddziałem Gdańsk układa się pomyślnie.
O Towarzystwie  |   Informacje  |   Biblioteka  |   Kontakt  |   Forum  |   Oddziały  |   Dla Członków PTL
Wszystkie prawa zatrzeżone © 2013 PTLZG.EU
projekt i wykonanie pozycjoner.net
Witryna ta używa plików cookie (pliki zapisywane na urządzeniu końcowym użytkownika) w celach statystycznych i reklamowych.
Pliki te można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej - więcej informacji tutaj.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.