Polskie Towarzysktow Laryngektomowanych
     
O NAS
Misja

Niesienie wszechstronnej pomocy w przystosowaniu się do życia osobom po operacji usunięcia krtani wskutek nowotworu

Prowadzone działania

Organizowanie spotkań laryngektomowanych z lekarzami-foniatrą ,laryngologiem ,psychologiem i pielęgniarkami oddziału laryngologicznego oraz turnusów rehabilitacyjnych ,na których prowadzona jest nauka zastępczej mowy przełykowej-połączona z rehabilitacją usprawniającą i wypoczynkiem.

Informacja od opiekuna Stowarzyszenia - Pani dr. B.Wędrychowicz -każdy logopeda zatrudniony w przychodni na terenie woj. podkarpackiego na umowie z NFZ ma obowiązek nauki mowy laryngektomowanych w przychodni.

Nasze spotkania odbywają się 5 razy w roku w sali konferencyjnej Domu Pielęgniarek przy ul. Szopena 2 w Rzeszowie - zawsze w pierwszą środę lutego, kwietnia, czerwca, września i grudnia o godzinie 12.00

Zaproszeni lekarze prowadzą wykłady ,prelekcje i udzielają porad dotyczących pielęgnacji stommy, i sposobu życia po laryngektomii,konieczności zgłaszania się na wyznaczone badania kontrolne.

W czerwcu organizujemy ognisko połączone z prezentacją wyuczonej mowy przełykowej .we wrześniu wycieczkę integracyjną a w grudniu spotkanie opłatkowe z księdzem i zaproszonymi lekarzami i pielęgniarkami.

Pomagamy w zakupie różnych akcesoriów do pielęgnacji i osłony stommy.

Jadwiga Kaczka
O Towarzystwie  |   Informacje  |   Biblioteka  |   Kontakt  |   Forum  |   Oddziały  |   Dla Członków PTL
Wszystkie prawa zatrzeżone © 2013 PTLZG.EU
projekt i wykonanie pozycjoner.net
Witryna ta używa plików cookie (pliki zapisywane na urządzeniu końcowym użytkownika) w celach statystycznych i reklamowych.
Pliki te można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej - więcej informacji tutaj.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.